Atyre që u flijuan për këtë vend!

Prej sot mund te na gjeni ne www.Peqani.com. Me respekt Admin

Atyre që u flijuan për këtë vend!

WWW.FSH-PEQAN.TK
Prej 14 Prillit webfaqja jonë me domain të ri!

Tue Apr 14, 2009 1:18 am by milan4ever


Webfaqja jon e cila deri me tash ka qenë me domain free(www.fsh-peqan.tk)prej te Martes me daten 14 prill webfaqja jonë do te bëhet me domain zyrtar i cili do te jetë www.peqani.com. Pas një pune te palodhshme ne arritem te realizojm kete objektiv. Ju uroj …

[ Full reading ]
Kompjuterët netbook shënojnë rritje të madhe të shitjes

Mon Apr 13, 2009 2:43 pm by Admin


Sot të gjithë e kanë të qartë se laptopët netbook nuk janë vetëm një lloj mode e momentit. Një hulumtim i kryer nga kompania NPD u parasheh të ardhme edhe më të suksesshme për ta.

Laptopët e lirë miniatural gjatë …

[ Full reading ]
Microsoft shuan enciklopedinë Encarta

Mon Apr 13, 2009 2:48 pm by Admin


Një shënim i qetë rrëshqiti ngadalë në ueb faqen e MSN Encarta, që thjeshtë shkronjë pas shkronje tregonte për vdekjen e enciklopedisë së Microsoft.
Në lajmërimin e paraqitur, u bë e ditur se Microsoft po …

[ Full reading ]

  Rriten përfitimet e Real Madridit

  Share
  avatar
  milan4ever
  Administrator
  Administrator

  Rriten përfitimet e Real Madridit

  Post by milan4ever on Thu Mar 26, 2009 6:12 pm

  Se Reali i Madridit edhe në të ardhmen do të blejë lojtarët më të mirë e konfirmojnë të dhënat mbi hyrje-daljet financiare të klubit në gjashtë muajt e fundit të vitit 2008. Në gjysmën e dytë të këtij viti, sipas fjalëve të administratës së klubit madrilen, Reali ka realizuar një përfitim prej 55 milionë euro para tatimit.
  Në xhirollogarinë e klubit më 31 dhjetor 2008 kanë qenë 55 milionë euro, shifër kjo që është 34 milionë më shumë se sa një vit më parë. Drejtuesit e klubit parashikojnë që në një të ardhme të afërt shuma në llogarinë e klubit do të jetë rreth 80 milionë euro. Pjesën më të madhe të të ardhurave, Reali e realizon nga shfrytëzimi i të drejtave televizive dhe nga markat mbrojtëse, ku përfshihen të gjitha pajisjet sportive me stemën e klubit, suvenirët e llojllojshëm me imazhet e futbollistëve, si dhe transmetimet dhe xhirimet e ndeshjeve. Të ardhurat nga këto gjëra në vitin e kaluar janë rritur për 11 përqind dhe tashmë vlejnë 407 milionë euro. Me sa duket, kushdo që do të bëhet president i ri i Realit në zgjedhjet e majit do të gjejë para të mjaftueshme në klub. Gjithsesi gjasat më të mëdha për ta marrë këtë detyrë i ka Florentino Perez, i cili ka premtuar se do të investojë disa qindra milionë euro. Gjatë epokës së tij të parë te Reali i Madridit (2000-2006), Perezi ishte përqendruar në blerjen e futbollistëve sulmues, kështu që edhe suksesi i klubit nuk ishte në nivel. Rreth Perezit mbrëmë është prononcuar edhe legjenda holandeze e Barcelonës, Johan Krojf. "Si unë që nuk di asgjë për ndërtimtari, ashtu edhe ai nuk di asgjë për futbollin. Këtë e ka treguar koncepti i tij kur ishte president i Realit vite më parë", ka thënë Krojf.

   Current date/time is Tue Apr 24, 2018 6:17 pm